Live Chat Software
ספארי חיות בר בגולן
Home / אטרקציות / ספארי חיות בר בגולן

ספארי חיות בר בגולן

ספארי חיות בר בגולן…פה זה אפריקה…

הצב המעופף מספר על מפגשים בטבע.

לילות הקיץ החמימים (שברמת הגולן הצפונית עדיין יכולים להיות קרירים) הם הזמן המושלם לצאת לשטחי הפרא של הגולן בחיפוש אחר חיות הבר. רוב החיות בגולן וביניהן החזיר, התן והשועל מעדיפות את שעות הלילה לפעילותן וכך גם אנו מתאימים עצמנו אליהן ויוצאים על גבי ג'יפים פתוחים המצויידים בפרוז'קטורים ומשקפות שדה למסע התצפיות.

בדרך כלל אנו מעדיפים לצאת לפני שקיעה. זהו זמן טוב והאור קסום ורך ומאפשר תצפית על האזור. הר חרמון מצפון גאה ורם, מסביבנו פסגות הרי הגעש הכבויים, מישורי עשב מזהיבים באור אחרון. זוהי גם השעה הנכונה לפגוש את חזירי הבר הגדולים בצאתם לפעילות הלילית שברובה סובבת סביב חיפוש מזון. לפעמים אנו פוגשים עדרים גדולים עם אמאות מרובות ילדים ולפעמים זכרים גדולים ובודדים. זהו מפגש מרגש במיוחד עם חיות גדולות ועוצמתיות .

1 139a

בשעת שקיעה ניתן לפגוש גם בעדרי צבאים (צבי ארץ ישראלי) אציליים, קלי רגליים ומהירים. אמאות ועופרים וזכרים עטורי קרניים רצים במישורים הגדולים וחוצים את דרכי העפר עליהן נוסע הג'יפ. אנו משתדלים לשמור על שקט ולדבר בלחישה כי יותר מכל מפחדות החיות מקולות קריאה רמים וצווחות אנושיות. באופן מפתיע רעש מנועים פחות מטריד אותן.

עם רדת החשיכה יוצאים שועלים ותנים ממאורותיהם. השועלים, קטנים יותר גרים וחיים במבנה משפחתי ואילו תנים, שגודלם ככלב בינוני, מסתובבים בלהקות המשחרות לציד בשיתוף פעולה. שני המינים נחשבים לטורפים ממשפחת הכלביים והם נפוצים למדי ונצפים כמעט מדי לילה. השועלים עסוקים בחיפוש נברני שדה קטנים, לטאות וציפורים ואילו התנים יכולים לצוד טרף גדול מעכבר ועד עופר צבאים קטן ולפעמים אפילו עגלי בקר. אבל המזל הגדול הוא לפגוש בגולן את הטורף הגדול מכולם והוא הזאב. כאן מרקיעה ההתרגשות לשיאים.

בין לבין אנו עוצרים את הג'יפ ופונים לחנייה תחת עצי האקליפטוס, מדליקים מדורה ונהנים מתה צמחים וכיבודים מתוקים. גם האדם צריך "לטרוף" משהו מדי פעם, לא? ובעודנו לועסים נלמד גם על כוכבי השמיים, העגלה הגדולה ושביל החלב, כוכב הצפון ועוד

חוזרים אל תוך הלילה החשוך ובשעות המאוחרות ניתן לפגוש מיני חיות נוספים. דורבנים קוצניים, ארנבות בר זריזות וביישניות, חתולי בר, דורסי לילה ונחשים ועוד הפתעות.
ואולם… לכל מסע ספארי אופי משלו ומזל משלו. חשוב מאוד לבוא אל הטבע בצניעות וענווה. לא בדרישה תובענית. אם נהיה רציניים, ערניים ושקטים נזכה לפגוש טבע שוקק ומלא חיים גם בעידן המודרני שבו אנו חיים בארץ ישראל היפה. כולם מוזמנים! הפעילות יפה לכל הגילאים ואינה כרוכה במאמץ או סיכון.

1 055a

הכותב הינו אמיר דרורי הידוע בכינוי "הצב המעופף".
חברת הצב המעופף יושבת בצפון הגולן (מרום גולן) ופועלת בכל האיזור.
כתובתינו באינטרנט www.flyingturtle.co.il שם תקבלו מידע על מסלולים מרתקים ביום ובלילה

*הידעתם? מקור המילה "ספארי" מן העברית העתיקה וקשור ל"ספרים" אותם אנו קוראים.  הכיצד?

בימי קדם וגם בתנ"ך מוזכרים ה"ספרים" לא במשמעות של כתבי קריאה אלא דווקא כאגרות מסע  הנשלחות אל רחבי הארץ ומפיצות את דבר המלך כשהדגש הוא "הנסיעה" ככתוב במגילת אסתר: "ונשלוח ספרים ביד הרצים אל כל מדינות המלך…"  (מג' אסתר פרק ג' פס'יג') ספר(SEFER)  אם כן מלשון ספר(SFAR) שהינו האיזור המרוחק אליו נלקחת ההודעה. מכאן התגלגלה המילה אל השפות השמיות השונות והגיעה לאפריקה הרחוקה שם בשפת המקום "ספארי" פירושו מסע גילוי.

אתם מוזמנים גם כן לצאת איתנו (הצב המעופף) למסע גילוי משל עצמכם.
ניתן להתרשם מהטיול בסרטון כאן

Check Also

סיור חנוכה ואור בעיר העתיקה

העיר העתיקה בירושלים מתקשטת בשלל אורות קסומים, חנוכיות, עצים, וקישוטי חג. בואו ליהנות מהקסם ומאווירת ...