Live Chat Software
איך לסדר את הבלאגן של הבוקר - מדריך - איך לגרום לילדים שלנו לחייך :)
Home / כל החיוכים / איך לסדר את הבלאגן של הבוקר – מדריך

איך לסדר את הבלאגן של הבוקר – מדריך

האם מצאתם את עצמכם יוצאים מהבית בבוקר עצבניים ומתוסכלים.
כמה פעמים מצאתם את עצמכם אומרים את המשפט "כמה פעמים אני צריכה להעיר אותך בבוקר" או "למה אתה לא בא לאכול ארוחת בוקר, כמה פעמים אני צריך לקרוא לך" או "תזדרז כבר אני צריכה להגיע לעבודה", מגיעים לעבודה תשושים ומרוגזים עם הרגשה שלא עוברת גם כשחוזרים הביתה ורק מחכים לרגע שבו יהיה אפשר לצאת לחופשת בטן גב בזנזיבר או בקרביים ולשכוח מהעולם…

בפתח החגים לקראת החזרה לשגרה, זו הזדמנות מצוינת לרכוש מעט כלים שישנו לכם את הבוקר ויעזור לכם לעבור את השעות הלחוצות בקצת יותר שלווה.
קודם כל – אתם לא לבד!!
זה קורה במשפחות הכי טובות, גם אצל אלה שמספרים שאצלם זה תענוג.

1398572784t8f2v

הבוקר זה זמן לחוץ. יש לו תוקף זמן ושעה שבה אנחנו צריכים לצאת מהבית.
בוקר הוא גם זמן של שינוי, מהלילה השקט, הרגוע (בהנחה שסיימנו כאבי שיניים, בטן, גמילה, לחכות עד 2 בלילה עד שהמתבגרים החמודים שלנו יחזרו מבילוי) אל תוך הבוקר מלא העשייה והעירות.
לא כולנו מתמודדים טוב עם שינויים, לא כהורים ולא כילדים, לכן חשוב מאוד התארגנות מראש והבנה שדברים לוקחים זמן, ללא קשר לכמה זמן יש בפועל.

קחו לכם כמה דקות בשבילכם. תתחילו את הבוקר שלכם לפני שאתם רצים להעיר את הילדים. שטפו פנים בנחת, תשבו על קפה, וכשאתם מוכנים ורגועים – תתחילו להעיר את הילדים.
תחליטו מראש עם הילדים כמה זמן הם צריכים בשביל להתארגן. אם הילדים קטנים, תנסו לראות במשך כמה ימים כמה לוקח לכם בפועל (כן, כולל כל החזרות להפעיל אותם) ותתאמו בהתאם את שעת הקימה.
תורידו לחץ – כל מה שניתן להכין בערב הקודם תכינו. בערב אתם יותר רגועים, הזמן פחות לחוץ. אם זה מערכת לבית הספר, בגדים למחר, סט בגדים, מה רוצה לארוחת בוקר, ואפילו סנדוויצים. כמו שלמדתם להכיר ילדים משנים את דעתם. הרבה. לכן אם אפשר, שיהיה שתי אופציות, למשל לסט הבגדים.

תעבדו עם הילדים, הפרס הכי גדול שאפשר לתת לילדים בבוקר זה הורה רגוע וזמן איכות. תסבירו להם שאם יצליחו להתארגן בזמן, תוכלו לשבת איתם לארוחת בוקר ולדבר, לתת להם זמן להתאמן לעשות דברים לבד כמו לקשור שרוכים, תוכלו להתעכב קצת לפני הפיזור ולשלוח אותם עם חיבוק חם ומילה טובה.
תעזרו להם להתארגן. שבו ותכינו איתם בערב טבלה עם מדבקות, ציורים, מילים (הכל בהתאם לגילם) מה לעשות קודם, מה בא לפני מה. הכנת הטבלה על ידם תגרום להם להרגיש שותפות למהלך הבוקר התקין, ירגישו אחריות לקיים את המטלות. קחו בחשבון שמטלות שנעשות על ידם, בעיקר הקטנים שבהם, לוקחות יותר זמן. תחליטו מראש באיזה פעולות אתם נותנים להם חופש פעולה לפי הזמנים.

file0001130028643

ועוד כמה קטנות – לבוקר ולזמנים אחרים:

  • כשאנחנו קוראים להם כמה פעמים, אנו נוטים כל פעם להתעצבן יותר, אנחנו מרימים את הקול, מאיימים בעונשים ואפילו קצת חושבים על איך נכנסנו למלחמה הזאת ולמה הם עושים לנו בכוונה ולא מעריכים אותנו. אז זהו שלא. הם לא עושים לנו בכוונה, הם אפילו שומעים, חלקם מקשיבים, באמת.
    אבל הם לא תמיד מבינים מה בדיוק רצינו מהם.כמו ב"נודניק" בשעון המעורר – הרבצנו לו, בעטנו בו, העפנו אותו אבל מעולם לא חשבנו שהוא לא בסדר או עושה לנו דווקא. אנחנו השעון המעורר שלהם, לקום בבוקר, להיכנס למקלחת, לעזוב טלוויזיה ולהכין שיעורים.
    תזכרו שזה טבעי, תכירו כמה פעמים לוקח לילד או לילדה עד שמצליח להבין מה רציתם ממנו, ותדעו מראש שזה מספר הפעמים שעליכם להזכיר ולבקש, כך שתגיעו לפעם הרביעית – אתם תהיו רגועים, הילדים יהיו רגועים, ויהיה לכם יותר קל לקיים את הפעילות הרלוונטית.
  • תסמכו על המציאות שתעשה בשבילכם את העבודה. ההורות היא עבודה מספיק קשה, תפרגנו לעצמכם שלפעמים המציאות תעשה את שלה. רוצה ללכת לגן עם חולצה ארוכה בקיץ – יהיה לו חם וירצה להחליף לבד את החולצה שתזרקו לו בתיק. יקחו את הזמן ולא יקומו בזמן – לא יהיה זמן לתפוס קצת טלוויזיה. לא יעשו שיעורים – תהיה תגובה ממערכת החינוך. תשמרו על האנרגיות שלכם, הן מוגבלות.
  • ולסיכום – שינוי לוקח זמן. זה לא עובד מייד. לדפוסים חדשים צריך זמן ללמוד אותם, להתרגל אליהם ולקיים אותם. תהיו עקביים, אל תתייאשו כשלא הולך, תעזרו אחד בשניה, תאמינו שכישלון זה חלק מלמידה ותהליך.

ושיהיה לכם בקרים שלווים ומחייכים.

נעמה רבינוביץ עם שלם.
מטפלת משפחתית זוגית באזור המרכז.

טלפון: 0547252941
מייל:  [email protected]

 

 

Check Also

סיור חנוכה ואור בעיר העתיקה

העיר העתיקה בירושלים מתקשטת בשלל אורות קסומים, חנוכיות, עצים, וקישוטי חג. בואו ליהנות מהקסם ומאווירת ...